Így teszteld le a Tesla akkumulátorod állapotát

A Tesláknál megjelent a saját célra is futtatható akkumulátor teszt. A teszt elindításához minimum a 2025.8.4-es szoftververzióra van szükségetek. Javaslatom az, hogy akik használt Teslát vesznek, mindenképpen nézzék meg az eredményt mielőtt megvásárolják az autót. A Tesla garancia időn belül 70%-nál cseréli a nagyfeszültségű akkumulátort a gépjárművekben.

Fontos tudni, hogy az akkumulátorok az első évükben degradálódnak a legjobban, ez azért van mert a kezdeti szakaszban alakulnak ki megfelelően a kémiai kötések az akkumulátorban használt anyagok között. Akár 5%-os degradáció is elfogadott az első évben. A Tesla akkumulátor tesztjéhez, tudnotok kell, hogy 6 havonta lehet 1 tesztet elvégezni vagy akkor, ha egy nagyobb változást érzékel a szoftver az akkumulátort illetően.
Mivel ez egy teljes kisülés és teljes feltöltést jelent, így nem javasolt sűrűn tesztelni a kocsit.

Teszt indítás után a központi kijelzőn látható

Teszt előkészületek és javaslatok

  1. Egy hosszabb út után kezdjétek el a tesztet, az első feltétel a 20% alatti töltöttségi szint, érdemes ezt mindnél alacsonyabbról kezdeni, hogy kevesebb ideig járassa az autó a fűtést és a ventilátort a teszt elkezdéséhez. Le fogja meríteni az autó magát 0%-ra, de ettől ki fogjátok tudni nyitni még az autót és a csomagtartót is!
  2. Nem szabad, hogy aktív figyelmeztetés (hiba) legyen az autóban a fűtési rendszert vagy az akkumulátort illetően.
  3. Parkolási állapotba kell tegyétek az autót.
  4. Navigálj és érintsd meg a kocsin a Vezérlők › Szerviz › Akkumulátor állapotvizsgálat gombot.
  5. Felugró ablakban írja a követelményeket:
    Itt kiemelendő, hogy legalább 5kW-nyi töltési teljesítményre szüksége van az autónak.
    Mit jelent ez?
    Az, hogy egyfázisú sima 220V-os konnektorról nem tudjátok majd elindítani! Mivel a sima fali konnektorok maximum 16 amperra vannak szabványosítva és tesztelve, ezért nem is javaslom ezt senkinek!
    5kW teljesítményhez legalább 21-22 amperra van szükségetek, mivel a hálózati feszültség 220-230V-os itthon. Ez azt jelenti, hogy minimum a helyes működés érdekében 3 fázisra szükségetek lenne. (Nem szeretnék belemenni, hogy egyébként a tesla valószínűleg 2 fázisról is tudna tölteni, mert erről részletes információim nincsennek, de előfordult már a töltés közben nálam, hogy az egyik fázis megszűnt és a töltési sebességet lecsökkentette az autó)
  6. A teszt, akár 24 órán át is tarthat ha elindult. Ne lepődjetek meg, ha 2-3 óráig konkrétan 0%-on van az autó és semmi nem történik, teljesen természetesen, hogy a háttérben végzi a műveletek a rendszer!
  7. Elindul a töltés és a végeredményt megjeleníti a telefonotok képernyőjén, de az autóban is megtekinthetővé fog válni.
Az alkalmazásban ezt látjuk

Hivatalos használati útmutató az akkumulátor tesztről.

Previous Article

Supercharger (töltőállomás) szavazás eredménye (2025.I. negyedév)

Next Article

HW3 vs HW4 különbség az önvezetésben

Írj hozzászólást

Leave a Comment